Komuna: PROTOKOL ME OJQ DHE QENDRËN PËR PUNË SOCIALE

Opstina Ulcinj, Komuna e UlqinitKryetari i Komunes se Ulqinit Fatmir Gjeka nenshkroi Memorandumin  e bashkepunimit me Qendren per pune sociale dhe sektorin civil per realizimin e Projektit-Krijimi i partneritetit per perkrhaje, servisit te ri social ne Ulqin.

Ky Memorandum piksepari ka per qellim permiresimin e pozites se grave, nenave  kryefamiljare, andaj ne nje te ardhme te shpejte mund  te presim aktivitete te perbashketa, ne hartimin e te dhenave te plota per numrin  e kesaj kategorie,  dhe mundeste e ofrimit te ndihmave , permes organizimit te punetorive, trajnimeve dhe  punesimit te tyre.

Kryetari Gjeka duke vecuar  bashkepunimin me Qendren dhe sektorin civil , theksoi se qeverisja e mire varet ne mase te madhe nga  maredhenija qe   ka  ekzekutivi me shoqerine civile. Ai e cilesoi shume te rendesishem  rolin e shoqerise civile ne inicimin, organizimin dhe udheheqjen e debateve  gjitheperfshires per sic u shpreh adresimin e prioriteteve te qytetareve, apo per ti ofruar banoreve ndihme ne plotesimin e sherbimeve te tyre sociale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do