Komuna: SELEKTIVITETI GJATË KOMPLETIMIT TË PARCELAVE?

Opstina Ulcinj, Komuna e UlqinitNë seancën e ardhshme të Kuvendit komunal të Ulqinit do të jenë dhe shtatë vendimi mbi kompletimin e parcelave urbanistike në qytet.

Në njërin nga kolegjiumet e mëhershme tek kryetari i Kuvendit Fuad Haxhibeti përfaqësuesit e opozitës kanë kërkuar të ju mundësohet qasja në kërkesat të cilat janë dorëzuar për kompletimin e parcelave duke theksuar që në këtë proces bëhet selektimi.

Edhe disa anëtare të koalicionit qeverisës kanë deklaruar që, kur sekretariatet përgjegjëse të kryejnë procedurën, duhet të ju mundësohet qytetarëve që kërkesat e tyre për kompletimin e parcelave sa më parë të miratohen në mbledhjen e Parlamentit lokal.

Vlerësohet që vetëm mbi këtë bazë komuna mund të ketë të ardhura prej rreth gjysmë milioni euro.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do