Komuna: TË RESPEKTOHET ME PËRPIKËRI DISTANCA DHE TË MBAHET MASKA

Komuna e Ulqinit, Opstina UlcinjNë takimin  e udhëhequr nga Kryetari i komunës Loro Nrekiqi pasi u analizua situata  epidemiologjike  në qytet  dhe rritja e numrit e të infektuarve me koronavirus u sollën  disa përfundime  dhe rekomandime.

1.Shtabi i tërheq  vëmendjen  qytetarëve që  rreptësisht ti përmbahen  masave ,distancës fizike  dhe mbajtjes  së domosdoshme të maskës  në hapsirat  e mbyllura dhe  ata të hapura.

2.Në shërbimet  përkatëse dhe institucionet ,krahas  masave pertventive  të aplikohen dhe  masat ndëshkuese  konformë normave ligjore.

3.SHPK,,Veprimtaritë komunale,, dhe  Shërbimi  për mbrojtje dhe shpëtim  të vazhdojë  me larjen dhe dezinfektimin e rrugëve dhe hapsirave  publike.

4.Qytetarët me rastin e  organizimit të dasmave  dhe gazmendeve të tjera  ti përmbahen  rekomandimeve të  parapara nga ana e TKN,lidhur me  numrin e të ftuarve.

  1. Personat tek të cilët paraqiten siptomat dhe shqetësimet urgjentisht të paraqiten tek mjeku i tyre i zgjedhur ose tek epidemiologu kujdestar  në Shtëpinë e Shëndetit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do