Konventa e PDS-së: ULQINIT I NEVOJITET PDS-ja SI DREJTUES

Milo Djukanovic, Millo GjukanoviqNë Sallën e madhe të qendrës për kulturë para rreth 800 të pranishëm të mërkurën mbrëma është mbajtur konventa përfundimtare e Partisë demokratike të socialistëve në të cilën kanë folur drejtuesit e kësaj parti dhe kandidatët për këshilltar.

Lideri i PDS-së Millo Gjukanoviq ka thënë që ka ardhur në Ulqin që të mbushet me aromën e fitores. „E kemi parë çfarë na solli eksperimenti në dy vitet e kaluara kur ne nuk ishim në pushtet në këtë qytet“, tha ai duke shtuar që partia e tij duhet të ketë më së shumti mandate dhe të marrë përgjegjësinë për zhvillimin e Ulqinit.

Nënkryetari e PDS-së Svetozar Maroviq ka thënë që kjo parti duhet të jetë shtyllë e grumbullimit në Ulqin dhe që është reale që në zgjedhjet e ardhshme të fitoj nëntë mandate, ndoshta edhe më shumë.

„Erdhi koha kur Ulqini ka nevoj për udhëheqës të mirë dhe vizion të qartë“, tha anëtarja e Kryesisë së partisë, e cila është përgjegjëse për Ulqin, dr Sanja Vlahoviq.

„Ecim drejt fitores së rradhës. Do të jetë kjo fitorja e Ulqinit“, tha kryetari i Këshillit komunal të PDS-së dhe bartësi i listës së kësaj parti në zgjedhjet e ardhshme Loro Nrekiq. Ai tha që sot disa premtojnë projekte milionshe, ndërsa harrojnë që ato ishin në pushtet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË
Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË

“Në Ulqin ndihemi si në shtëpinë tonë. Falënderoj të gjithë ata që hapën shtëpitë dhe zemrat e tyre për mërgimtarët nga Kosova në vitin 1999”, tha Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu.

Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE
Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE

Zinxhir i njohur i dyqaneve ushqimore “Lidl” është i interesuar për hapjen e një objekti në Ulqin, mëson Portali Ul-info. Me këtë rast, drejtuesit e asaj kompanie kanë biseduar me kryetarin e Komunës së

Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë
Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë

Me date 2 shkurt 2023 është bërë betonimi i pllakës së Qendrës së Komunitetit Krythë. Ky projekt është një investim që po mbulohet në tërësi nga diaspora e ketijë komuniteti. Objekti ka një sipërfaqe mbi

CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të mërkurën, më 8 shkurt, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: në periudhën prej ores 8 deri në 14,00 – një pjesë

Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN
Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, me ftesë të kryetarit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, po qëndron sot dhe nesër për një vizitë zyrtare në Mal të Zi. Presidentja Osmani Sadriu