Konventa e PSD Ulqin: SKENDER ELEZAGA KRYETARI I RI

SDP Ulcinj, Ranko KrivokapicShefi i Klubit të këshilltarëve të PSD-së në Kuvendin komunal të Ulqinit Skender Elezaga u zgjodh sot në Konventën e 8 zgjedhore të kësaj parti për kryetar të ri të Këshillit komunal.

Ai delegatëve, të cilët ishin 85, iu falënderua në zgjedhje dhe premtoi punë edhe më të dedikuar në realizimin e qëllimeve programore të kësaj parti në Ulqin.

Në Konventë ishin të pranishëm funksionarët e lartë të kësaj parti në krye me kryetarin Ranko Krivokapiq. Ai tha se Mali i Zi mas marrjes së ftesës për NATO ka hyrë në portin e sigurisë dhe paqes. “Por, anija jonë është e lënduar. Na nevojiten harmonia, e drejta dhe drejtësia që Mali i Zi të zhvillohet”, shtoi ai.

Konvencija SDP UlcinjTubimin e përshëndetën kryetari i komunës së Ulqinit dhe drejtuesi i Partisë demokratike Fatmir Gjeka, liderët e partive nacionale shqiptare UDSH Mehmed Zenka, Forcës Nazif Cungu, LD në MZ Mehmet Bardhi dhe LP “Perspektiva” Amir Hollaj, si dhe kryetarët e këshillave të PDS-së dhe PSP-së në Ulqin Loro Nrekiq dhe Andrija Qetkoviq.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do

Në kuadër te IPA Mal i Zi – Kosovë 2014-2022: Është organizuar për gazetarë vizita studimore tek përfituesit e projekteve
Në kuadër te IPA Mal i Zi – Kosovë 2014-2022: Është organizuar për gazetarë vizita studimore tek përfituesit e projekteve

Sekretarijati i përçashkët teknik i programeve ndërkufitare Mal i Zi – Shqipëri dhe Mal i Zi – Kosovë ka irgnaizuar vizitë studimore për gazetarët e medijave malazeze, gjatë së cilës kanë vizituar përfituesit

Organizata turistike: KËNGËTARËT MË TË NJOHUR TË RAJONIT TË MUZIKËS KLASIKE TË MARTEN NË KALA
Organizata turistike: KËNGËTARËT MË TË NJOHUR TË RAJONIT TË MUZIKËS KLASIKE TË MARTEN NË KALA

  Organizata Turistike e Ulqinit në bashkepunim me Komunen e Ulqinit me date 16.08.2022, organizojnëkoncert të muzikës klasike me fillim në ora 20.30 nëambijetin e muzeut të Kalasë. Bëhet fjalë për tenorët

Bulevardi Teuta: SË SHPEJTI TENDERI, ASFALTIMI NË SHTATOR
Bulevardi Teuta: SË SHPEJTI TENDERI, ASFALTIMI NË SHTATOR

Komuna e Ulqinit me mbështetjen e Drejtorisë së Punëve Publike së shpejti do të shpallë tenderin për asfaltimin e Bulevardit Teuta, mëson Portali Ul-info. Pritet që kjo punë të kryhet menjëherë pas përfundimit