Koronavirus: NË ULQIN 32 RASTE AKTIVE

CoronavirusSipas të dhënave të Institutit për Shëndetin Publik, në Ulqin të dielën edhe një person ishte pozitiv në koronavirus.

Kjo do të thotë se në territorin e kësaj komuna janë 32 raste active, gjersa 57 janë të shëruar nga ky virus.

Nga ky institucion paralajmëruan se nevojitet respektimi i masave të mbrojtjes, sepse numri i të infektuarve është në rritje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…