Krajaonline: FESTA E GËSHTENJAVE ME 16 NËNTOR

310797_251240764934335_100001452394734_746239_1074286977_nTë hënën u mbajt mbledhja e Këshillit të Bashkësisë Vendore Ostros në të cilën u formua Këshilli Organizator për organizimin e manifestimit “Festa e Gështenjave” 2013. Këshilli Organizator vendosi që manifestimi i sivjem të mbahet të shtunën, më 16 nëntor 2013, në qendër të Krajës në Ostros, njoftoj portalin KrajaOnline anëtari i Këshillit Organizator z. Ali Gjeçbritaj.

“Lidhur me këtë është formuar Këshilli Organizator i manifestimit në të cilin organ, njëri ndër anëtarët e tij jam edhe unë, për të parën herë pas shatë vite me radhë që organizohet ky manifestim bujqësor, turistik e kulturor në Krajë. Anëtarët e Këshillit të Bashkësisë Vendore kësaj radhe e panë të arsyeshme që në Këshillin Organizator të jetë edhe përfaqësuesi , këshillëtari i LD në MZ në Kuvendin e Komunës, në rastin konkret unë.

Andaj shfytëzoj rastin që t’iu vë në dije të gjithë vizutuesëve të portalit Tuaj dhe Tonit se Këshilli Organizator i manifestimit të sivjem ka vendosur që manifestimi “ Festa e Gështenjave” 2013 të mbahet të shtunën, më 16 nëntor 2013, në qendër të Krajës, në Ostros”, thuhet ndër të tjera në njoftimin e z.Ali Gjeçbritaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË
Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË

“Në Ulqin ndihemi si në shtëpinë tonë. Falënderoj të gjithë ata që hapën shtëpitë dhe zemrat e tyre për mërgimtarët nga Kosova në vitin 1999”, tha Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu.

Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE
Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE

Zinxhir i njohur i dyqaneve ushqimore “Lidl” është i interesuar për hapjen e një objekti në Ulqin, mëson Portali Ul-info. Me këtë rast, drejtuesit e asaj kompanie kanë biseduar me kryetarin e Komunës së

Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë
Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë

Me date 2 shkurt 2023 është bërë betonimi i pllakës së Qendrës së Komunitetit Krythë. Ky projekt është një investim që po mbulohet në tërësi nga diaspora e ketijë komuniteti. Objekti ka një sipërfaqe mbi

CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të mërkurën, më 8 shkurt, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: në periudhën prej ores 8 deri në 14,00 – një pjesë

Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN
Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, me ftesë të kryetarit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, po qëndron sot dhe nesër për një vizitë zyrtare në Mal të Zi. Presidentja Osmani Sadriu