Krivokapiq: NUK DO TË DISKUTOJMË RRETH FESTIMEVE NË ULQIN

Ranko Krivokapic, Ranko KrivokapiqKryetari i Kuvendit të Malit të Zi Ranko Krivokapiq ka deklaruar që ky institucion me kërkesë të opozitës nuk do të diskutojë rreth festimeve të cilët mbas ndërprerjes së ndeshjes Serbi-Shqipëri janë organizuar në Ulqin, Tuz dhe Plavë.

“Për këtë çështje sigurisht nuk do të diskutohet në nivel të plenumit ose Kolegjiumit. A do të merret ndonjë këshillë me këtë, kjo është çështje tjetër”, tha ai.

Sipas fjalëve të tija, as incidenti në gjimnazin e Tuzit nuk është në nivel të cilin disa dëshirojnë ta paraqesin.

Krivokapiq tha se tentohet që atmosfera e viteve 90 të përcillet në Mal të Zi.

Në deklaratë për “Vijesti” lideri i Unionit demokratik të Shqiptarëve Mehmet Zenka vlerësoi që të martën në mbrëmje “i vetmi mëkat i rinisë së Ulqinit ishte që spontanisht dhe shkurt kanë bllokuar rrugën dhe që guxuan të përkrahin skuadrën përfaqësuese në futboll të shtetit amë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do