Kryeministri Abazoviq: JA SI DO TË DUKET HOTELI I RI “GALEB”

“Kështu do të duket hoteli i ri ‘Galeb’, i cili do të ketë pesë yje plus”, ka deklaruar kryeministri Dritan Abazovic në profilin e tij në FB.

 

Sipas tij, kemi marrë një zgjidhje konceptuale që përshtatet në mënyrë të përkryer me mjedisin e Pyllit me pishave që rrethon hotelin, një numër më i vogël katesh se parashikimet e mëparshme dhe një nivel të lartë të mbrojtjes së hapësirës.

 

“Besoj se të gjitha procedurat e tjera do të ecin sipas planit dhe se ‘Galebi’ jonë do të hapë sërish krahët së shpejti. Ulqinakët e kujtojnë natën e ndërrimit të viteve në hotelin që ishte simboli i qytetit. Jam i sigurt se momenti kur fishekzjarrët do të shpërthejnë sërish nga tarraca e famshme nuk është larg!”, shtoi kryeministri.

One Response

  1. Ky projekt isht kondo-hotel, nuk i pershtatet ambijentit edhe isht projekt pa lidhje. Aj hotel si e ka projektu arhitekti Boshnjak, isht dicka fantazi edhe aty u kishte duk si ne anrra. ishalla ky nuk bahet se ska Ulqini kergja pi ksaj pun. Ishalla i cilen syt dikuj edhe bahet projekti i Boshnjakut, shum ma i bukur isht.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN
Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, me ftesë të kryetarit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, po qëndron sot dhe nesër për një vizitë zyrtare në Mal të Zi. Presidentja Osmani Sadriu

Kryetari Bajraktari: Ngushëllime për viktimat e tërmetit në Turqi
Kryetari Bajraktari: Ngushëllime për viktimat e tërmetit në Turqi

Kryetari i Ulqinit Omer Bajraktari, ka shprehur ngushëllimet e tij të thella për familjet dhe popullin turk në keto momente të vështira pas tërmetit shkatërrues që goditi Turqinë dhe Sirinë. Qytetarët

Nimanbegu: Telegram ngushëllimi për tërmetin shkatërrues në Turqinë juglindore
Nimanbegu: Telegram ngushëllimi për tërmetin shkatërrues në Turqinë juglindore

AMBASADA E REPUBLIKËS SË TURQISË Sh.E.T. Mr. Barış Kalkavan, ambasador   Shkëlqesia Juaj, Si mik me lidhje të gjata historike me Republikën e Turqisë, qytetarët tanë dhe të gjithë shqiptarët ndjehen thellësisht

Në fund të shkurtit: SEANCA E PËRBASHKËT E QEVERISË SË MALIT TË ZI DHE QEVERISË SHQIPTARE
Në fund të shkurtit: SEANCA E PËRBASHKËT E QEVERISË SË MALIT TË ZI DHE QEVERISË SHQIPTARE

Qeveria e Malit të Zi do të mbajë një seancë të përbashkët me qeverinë shqiptare në fund të këtij muaji, mëson Portali Ul-info. Siç pritej, me atë rast në Podgoricë do të nënshkruhen më shumë se 10 marrëveshje

Abazoviq: KONKURS PËR RREGULLIMIN E PLAZHIT TË VOGËL DHE NJË TUNELI ME LIMAN
Abazoviq: KONKURS PËR RREGULLIMIN E PLAZHIT TË VOGËL DHE NJË TUNELI ME LIMAN

Kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviq njoftoi gjatë vizitës së fundit se do të shpallet një konkurs ndërkombëtar për rregullimin e Plazhit të Vogël dhe një tunelit që do ta lidhë atë me Limanin. “Kjo