Kumtesë e grupit të qytetarëve: PACIENTËT NGA ULQINI NUK SHKOJNË MË NË SPITALIN E TIVARIT

Opsta Bolnica Bar, Spitali i TivaritGrupi i qytetarëve nga Bregdeti, të afërmit e të cilëve ndërruan jetë në Spitalin e Tivarit nga pasojat e koronavirusit, kërkuan nga kryeministri i Malit të Zi Zdravko Krivokapiq dhe Ministria e Shëndetësisë që të iniciojnë hetimin e Trupit Nacional Koordinues për Sëmundje Infektive dhe Shtabit të Krizës Mjekësore.

Ato theksuan se është vlerësim zyrtar i ministres së shëndetësisë pas vizitës së Qendrës Covid në Tivar që këtij institucioni i mungojnë kuadrot dhe pajisjet.

“Komshinjtë tonë nga Ulqini u vetorganizuan dhe sollën mjekët nga qendrat tjera të cilët punojnë në ordinancat private. Në 20 ditët e fundit asnjë pacientë nga Ulqini nuk vjen në Spitalin e Tivarit, e gjëja më e rëndësishme është që nuk ka më të vdekur”, thanë qytetarët.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do