Kumtesë e KF: FILLOJMË PËRGATITJET, PRESIM PAGAT, NUK E JAPIM REXHËN

OtrantiKumtesë për opinion e Klubit të futbollit “Otrant Olimpik”.

Pas një sërë takimesh të udhëheqësish dhe lojtarëve të KF “Otrant Olimpik” me drejtuesit e Komunës së Ulqinit, konkretisht me nënkryetarin Arian Murati, jemi rakorduar që të hënën, në ora 15, të fillojnë përgatitjet për fazën e dytë të garës.

Po ashtu, u arrit marrëveshja që Komuna të shlyejë detyrimet ndaj lojtarëve dhe trajnerëve në ditët e ardhshme.

Në mbledhjen e fundit ishin të pranishëm edhe trajneri i skuadrës Xhemal Kapllanbegu, si dhe kapiteni i klubit Arian Senika, i cili para lojtarëve deklaroi se ato nuk pranojnë dorëheqjen e kryetarit të klubit Skender Rexhës.

“Dëshirojmë që të vazhdojmë garën dhe bashkëpunimin me Rexhën, sepse ai gjithmonë ishte pranë lojtarëve, klubit dhe tifozëve”, tha Senika.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

“Riviera e Ulqinit”: QAMIL HOXHA DREJTOR I RI EKZEKUTIV
“Riviera e Ulqinit”: QAMIL HOXHA DREJTOR I RI EKZEKUTIV

Menaxheri i diplomuar i hotelerisë Qamil-Qamo Hoxha është drejtor i ri ekzekutiv i Kompanisë „Riviera e Ulqinit“. Këtë vendim Bordi i Drejtorëve të kësaj kompanie e ka marrë të hënën, në një seancë të

Presidentja e Kosovës viziton Malin e Zi: FILLIMISHT NË PODGORICË, PASTAJ NË ULQIN
Presidentja e Kosovës viziton Malin e Zi: FILLIMISHT NË PODGORICË, PASTAJ NË ULQIN

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në fillim të muajit të ardhshëm do të qëndrojë për një vizitë zyrtare dyditore në Mal të Zi, mëson Portali Ul-info. Në ditën e parë të vizitës së saj

Ulqin: NË FUND TË JANARIT SHIJOHET NOTI NË PLAZHIN E VOGËL (Video)
Ulqin: NË FUND TË JANARIT SHIJOHET NOTI NË PLAZHIN E VOGËL (Video)

Sot ishte një ditë e bukur në Ulqin, të cilën qytetarë të shumtë e shfrytëzuan për shëtitje apo punë në Ullishtë. Në të njëjtën kohë, disa vendosën të marrin pjesë në hapjen ceremoniale të një tjetër Festivali

Komuna e Ulqinit: Kryeministri me ministra në vizitë të martën
Komuna e Ulqinit: Kryeministri me ministra në vizitë të martën

Të martën, më 31 janar 2023, komunën e Ulqinit do ta vizitojë delegacion i Qeverisë së Malit të Zi në krye me kryeministrin dr. Dritan Abazoviq. Në delegacion me kryeministrin Abazoviq do të jenë ministri

Përvjetori: GJYSMË SHEKULLI NGA THEMELIMI I QENDRËS NATURISTE NË ADË TË BUNËS
Përvjetori: GJYSMË SHEKULLI NGA THEMELIMI I QENDRËS NATURISTE NË ADË TË BUNËS

Këtë vit bëhet gjysmë shekulli nga fillimi i funksionimit të Qendrës naturiste në Adë të Bunës. Në korrik të vitit 1973 u pritën mysafirët e parë dhe ishin kryesisht gjermanë të sjellë nga agjencia “Miramare”.