Lajme të mira: NË ULQIN MË SHUMË TË SHËRUAR SESA TË SËMURË NGA KORONAVIRUSI

CoronavirusSituata epidemiologjike në Ulqin për çdo ditë po përmirësohet, tregojnë të dhënat e Institutit për Shëndetin Publik.

Kështu numri i të shëruarve nga pasojat e infektimit me COVID-19 në këtë komunë u rrit në 12, që do të thotë se kjo shifër është më e lartë se numri i të sëmurëve momental.

Në Ulqin prej mesit të marsit ishin 22 persona pozitiv ndaj këtij virusi, ndërsa një person ndërroi jetë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…