Lamoviq: PDS NUK KA PËRPARIM ME LORON

Shefki Keko Lamoviq, Sefkija Keko LamovicAnëtari i Këshillit komunal të PDS-së dhe aktivisti shumëvjeçar i kësaj parti Shefki-Keko Lamoviq ka deklaruar se anëtarët e pakënaqur nga Ulqini “do të mbajnë konferencë për shtyp dhe do të njoftojnë opinionin me vendimin e turpshëm të Komisionit statutor i cili nuk ka pranuar asnjë vërejtje të tyre”.

Ai tha se në parti është 20 vite, ndërsa kryetari i KK Loro Nrekiq është këtu vetëm për veta dhe të afërmit e tij, të cilët, siç theksoi, i punësoi të gjithë dhe të cilët zunë KK-në. “Për dallim nga shumica, ai rriti pronën e vet. Me të nuk shoh përparim dhe për këtë arsye shumë do të lëshojnë partinë”, shtoi Lamoviq.

Sipas fjalëve të tija, është turp të jesh në parti me Nrekiqin për të cilin çdo ditë shkruajnë gazetat dhe i cili është i lidhur me narko-dilerë. “Nuk dua të jem me të dhe të jem aty ku ai është kryetar. Për këtë arsye paralajmërova se do të ndërpresë të gjithë funksionet e mija në parti”, tha Lamoviq.

Ai në mbledhjen e KK-së akuzoi koordinatoren e Kryesisë së partisë për Ulqin Sanja Vllahoviq, që është më përgjegjësja për këtë gjendje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI
Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI

Kryetari i Komunes Omer Bajraktari me bashkepuntor dhe perfaqesues te klubit Otrant Olympic u prit sot ne takim nga presidenti i Federates se Malit te Zi Dejan Saviqeviq dhe sekretari Miomir Gjurgjevac.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre