LD në MZ: MEHMETI URON PASHKËT

Saubih MehmetiI nderuari, Arqipeshkv i Tivarit, zotëri imzot Rok Gjonlleshaj.

Në këtë periudhë të vështirë pandemie, në prag të Festave të Pashkëve, e që ka kapluar gjithë njerëzimin në rruzullin toksorë, besimi te Zoti na bënë më të ndërgjegjshëm e më të fortë dhe lutjet tona shkojnë për kapërcimin e kësaj fatkeqësie sa më parë. Njëherit shfrytëzoj nga rasti i festës së PASHKËVE,  festës më të rëndësishme e besimtarëve katolikë, t’Ju uroj nga zemra GËZUAR PASHKËT. 

Kjo festë edhepse në këto kushte jo të zakonshme, pavarësisht nga distanca por me zemër jemi  pranë besimtarëve katolikë, le të jetë shpresë për rikthimin e njerëzimit në normalitet, le të ringjallin zemërgjërësinë e tolerancën, respektin e bujarinë, paqën dhe dashurinë mes njëri-tjetrit, të qëndrojmë larg fizikisht por sa më afër shpirtërish. 

Përmes Jush, në emër të Lidhjes Demokratike në Mal të Zi uroj, të gjithë besimtarët katolikë në mbarë botën, në veçanti besimtarët katolikë shqiptarë, mbizotëroftë paqja dhe dashuria në Familjet e tyre dhe gëzuar për shumë mot Pashkët.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Horizonti i Ri: TUBOHEN PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE KRYESORE NË GJUHËN SHQIPE

Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT
Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT

“Në ditët në vijim do të marrim masa dhe veprime që të mundohemi t’i ndihmojmë qytetarët e Kalasë që të kenë një furnizim më të mirë me ujë”, tha drejtori ekzekutiv i SHPK “Ujësjellësi dhe kanalizimi”

Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE
Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE

Për shkak të problemeve të vazhdueshme me ujin, banorët e Kalasë kanë paralajmëruar protestë. “Situata prej javësh është e padurueshme dhe nga mungesa e ujit na ikin mysafirët”, pohojnë Kalalitë. Sipas

Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË
Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË

Banorët e Mërkotit kanë organizuar të dielën për të tretën herë bllokimin e rrugës rajonale në Peçuricë. Kësaj radhe, siç kanë bërë të ditur, bllokada është zgjatur për një orë, gjë që ka shkaktuar një

In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje
In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje

U hap lajmi: në Njujork ndërroi jetë Fatmir Milo Nimanbegu.Ka qenë e ditur se disa kohë ka vuajtur prej sëmundjesë të rëndë, joshëruese. ​Në vitet pesëdhjeta-gjashtëdhjeta jeta në Kalanë e Ulqinit. Pak

NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR
NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR

Njoftojmë të gjithë gjuetarët dhe qytetarët e Komunës së Ulqinit, se hapja e sezonit të gjuetisë që ishte e paraparë të hapet me datën 07.08.2022 ,pas kërkesës së kryetarit të Komunës së Ulqinit , Omer