LD në MZ: Urim me rastin e Krishtlindjeve

ARQIPESHKVIT TË TIVARIT

Zotëri, imzot Rrok Gjolleshaj

Tivar

I nderuari, Arqipeshkv i Tivarit, zotëri imzot Rrok Gjolleshaj.

Në këtë periudhë kur njerëzimi po përballet me një sfidë, në kushte të vështira pandemie, është nevojë shpirtërore të gjendemi sa më pranë njëri-tjetrit, edhe atëherë kur fizikisht është vështirë. Duke marrë shkas nga festa e PASHKËVE,  festa më e rëndësishme e besimtarëve katolikë, në emër të anëtarëve të Lidhjes Demokratike në Mal të Zi dhe në emrin tim personal Ju uroj nga zemra GËZUAR PASHKËT.

Kjo festë le të jetë shpresë për njerëzimin, të shërbejë për lutje, me besimin tek Zoti në kapërcimin e kësaj situate mjaft të rënduar nga pandemia e shkaktuar nga virusi Corona,  të ringjallin zemërgjerësinë e tolerancën, respektin e bujarinë, paqën e dashurinë tek besimtarët.

Përmes Jush, uroj të gjithë besimtarët katolikë shqiptarë dhe jo vetëm, të gëzojnë shëndet të plotë, të mbizotërojë paqja dhe dashuria në Familjet e tyre dhe gëzuar për shumë mot Pashkët.

Përzemërsisht,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    KRYETARI,

                                                                                                                                                                         Saubih Mehmeti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do