LD në MZ:  URIM PËR VITIN E RI 2021

Saubih MehmetiTë dashur bashkëkombës, vitin që lamë pas,ishte një vit shumë i vështirë dhe i trishtë, si pasojë e pandemisë me virusin e ri Corona – Covid 19, e që ndikoi dukshëm në shëndetin e njerëzve, deri në humbjen shumë jetëve, e që la boshllëk në zemrat tona. Me këtë ç’rast u shpreh ngushëllimet e sinqerta të gjithë familjarëve që humbën të dashurit e tyre.

Viti 2020, përveç tjerash, dha efekte negative në ekonominë e gjërë e që ka ndikuar dukshëm në mirëqënien, duke e bërë jetën ende më të vështirë,me pak fjalë një vit i sakrificave të mëdha.andaj kam shpresë se viti 2021 do të jetë sprova më e mirë dhe testi i vetëdiciplinës në kapërcimin e situatës së vështirë pandemike dhe e normalizimit të gjendjes e cila na shoqëroj gati për gjiatë gjithë vitit.

Uroj nga zemra që viti 2021, të jetë viti i kthesave të mëdha, me shpresën për një jetë më të mirë e më të qetë, duke e mposhtur armikun e padukshem e më të rrezikshëm të kohës, për njerëzimin, të mbizotërojë shëndeti duke lënë pas kujtimet e hidhura, t’i kthehemi normalitetit drejtë prosperimit të shqiptarëve kudo që janë e jo vetëm.

GËZUAR VITIN E RI 2021!

KRYETAR,

Saubih Mehmeti,ing. dipl. tek.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Horizonti i Ri: TUBOHEN PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE KRYESORE NË GJUHËN SHQIPE

Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT
Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT

“Në ditët në vijim do të marrim masa dhe veprime që të mundohemi t’i ndihmojmë qytetarët e Kalasë që të kenë një furnizim më të mirë me ujë”, tha drejtori ekzekutiv i SHPK “Ujësjellësi dhe kanalizimi”

Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE
Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE

Për shkak të problemeve të vazhdueshme me ujin, banorët e Kalasë kanë paralajmëruar protestë. “Situata prej javësh është e padurueshme dhe nga mungesa e ujit na ikin mysafirët”, pohojnë Kalalitë. Sipas

Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË
Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË

Banorët e Mërkotit kanë organizuar të dielën për të tretën herë bllokimin e rrugës rajonale në Peçuricë. Kësaj radhe, siç kanë bërë të ditur, bllokada është zgjatur për një orë, gjë që ka shkaktuar një

In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje
In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje

U hap lajmi: në Njujork ndërroi jetë Fatmir Milo Nimanbegu.Ka qenë e ditur se disa kohë ka vuajtur prej sëmundjesë të rëndë, joshëruese. ​Në vitet pesëdhjeta-gjashtëdhjeta jeta në Kalanë e Ulqinit. Pak

NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR
NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR

Njoftojmë të gjithë gjuetarët dhe qytetarët e Komunës së Ulqinit, se hapja e sezonit të gjuetisë që ishte e paraparë të hapet me datën 07.08.2022 ,pas kërkesës së kryetarit të Komunës së Ulqinit , Omer