Librat në librari: SHITJA FILLON ME 12 GUSHT

Çmimet e librave për vitin e ardhshëm shkollor do të jenë në shitje në librari nga 12 gushti, është deklaruar nga Ministria e arsimit. Po ashtu thuhet që ato do të jenë për dhjetë për qind më të lira se sa vitin e kaluar.

Kompleti më i lirë është ai për klasë të parë – kushton 34.60 euro, e më i shtrenjti për të shtatën – 84.20 euro, shkruan “Pobjeda”.

Kompleti i librave për klasë të dytë të shkollës fillore do të kushtoj 41.90 euro, për klasën e tretë 38.70, derisa për klasën e katërt 47.50 euro. Për nxënësin i cili shkon në klasë të pestë, prindërit duhet të ndajnë 55.60 euro. Kompleti për klasë të gjashtë kushton 68.60, ndërsa për klasë të shtatë 84.20 euro. Për klasë të tetë prindërit do të duhen të shpenzojnë 73.90 euro, ndërsa për të nëntën 78.30 euro

Çmimi i kompletit të librave për Gjimnaz, së bashku me gjuhën angleze për klasë të parë kushton 95.10 euro, derisa për klasë të dytë 77.80 euro. Nxënësit e klasës së tretë për kompletin e librave do të duhet të ndajnë 64.90 euro, derisa maturantët librat e veta do ti paguajnë 47.10 euro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË
Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË

“Në Ulqin ndihemi si në shtëpinë tonë. Falënderoj të gjithë ata që hapën shtëpitë dhe zemrat e tyre për mërgimtarët nga Kosova në vitin 1999”, tha Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu.

Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE
Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE

Zinxhir i njohur i dyqaneve ushqimore “Lidl” është i interesuar për hapjen e një objekti në Ulqin, mëson Portali Ul-info. Me këtë rast, drejtuesit e asaj kompanie kanë biseduar me kryetarin e Komunës së

Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë
Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë

Me date 2 shkurt 2023 është bërë betonimi i pllakës së Qendrës së Komunitetit Krythë. Ky projekt është një investim që po mbulohet në tërësi nga diaspora e ketijë komuniteti. Objekti ka një sipërfaqe mbi

CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të mërkurën, më 8 shkurt, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: në periudhën prej ores 8 deri në 14,00 – një pjesë

Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN
Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, me ftesë të kryetarit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, po qëndron sot dhe nesër për një vizitë zyrtare në Mal të Zi. Presidentja Osmani Sadriu