Liga “Ana e Malit”: KATERKOLLA KAMPIONE

Të shtunën, në fushën e futbollit në Katerkollë, u luajt ndeshja finale e Ligës “Ana e Malit”. Në këtë turne, tashmë tradicional, morën pjesë 8 skuadra nga të gjithë zonat e Anës Malit.

Pas një gare njëmujore, në finale arritën skuadrat e Katërkollës dhe Brajshës, të cilat në gjysmëfinale eliminuan Sukubinën, përkatësisht Shtodrin.

Në një atmosferë spektakolare, të cilën e krijuan një numër i madh i tifozëve të cilët ishin mbledhur për të përkrahur skuadrat finaliste, Katerkolla fitoi bindshëm ndaj Brajshës me rezultatin 10:4 dhe u shpall kampione e edicionit të sivjetmë të Ligës Ana e Malit.Katerkolla KampioneVendin e tretë e fitoi ekipi i Shtodrit.

Lojtari më i mirë i turneut u shpall Edmir Lika nga skuadra e Brajshës, ndërsa golashënuesi më i mirë ishte Mirsad Salaj nga skuadra e Katërkollës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…