Liga Survival: ULQINI FILLOI ME FITORE

Kosarkaski-Klub-Ulcinj-KK-Brod-Svjetlosti-150x150Në xhiron e parë të Ligës së parë Survival Ulqin shënoi fitore ndaj skuadrës „Mediteran” me rezultatin 83:73.

Futbollistët e Federalit në këtë xhiro janë të lirë, ndërsa në xhiron e ardhshëm luajnë me Orjenin. Ulqinakët udhëheqin thellësisht në tabelën e Regjionit jugor të futbollit me 42 pikë në 20 xhiro. Në vendin e dytë është “Hajduk” nga Tivari me 26 pikë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…