Lufta me zjarrin: DIGJET MALI I BARDH, TE RREZIKUARA EDHE SHTEPITE

20160827_143239Sot rreth ores 11 shpertheu zjarri ne Mal te bardh i cili fillimisht i perhepur nga era veriore, e pastaj ajo perendimore u perhap shpejt.

Ne kete moment ai po rrezikon shtepite ne pjesen lindore te Malit te bardh, gjersa zjarrfikesit e Ulqini me perkrahjen e kolegeve nga Tivari po bejne lufte te jashtezakonshme qe te ndalojne zjarrin.

Ne ndihme erdhi edhe aeroplani per fikjen e zjarrit.

Nga Shebimi i mbrojtjes apelojne per ndihme tek qytetaret.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…