M.Dollaku: NUK KAM ASNJËFARË ÇËSHTJESH TË PAZGJIDHURA

Ulqin, Ulcinj, PanoramaAfaristi Mustafa Dollaku, të cilit në oborr të shtëpisë në qendër të Ulqinit parmbrëmë iu hodh pajisja shpërthyese, tha se ndjenë  dhe siklet për shkak të këtij akti.

“Jam i sigurt që kësaj gjëje nuk i kontribuova. Me përgjegjësi pohoi se me askënd nuk kam çështje të pazgjidhura”, shkroi ai në deklaratën e shkruar dërguar medieve.

Dollaku shprehu bindjen se organet kompetente dhe institucionet të cilët kryejnë hetimin së shpejti do të njoftojnë opinionin se kush qëndron pas kësaj, gjegjësisht kush është organizator dhe autori i këtij akti kriminal.

“Unë të gjithë dijenitë e mija i deklarova menjëherë. Vetëm në muajin e fundit kisha tre kërcënime të drejtpërdrejta”, tha ai dhe shtoi se ka frikë për sigurinë e vet.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do