Mali i Zi në finalen e Eurobasketit: H.KARAMANAGA PJESË E SKUADRËS

Hari-Karamanaga2Përfaqësuesja e shpresave të Malit të Zi sonte në ora 20.30, në pallatin e sporteve “Moraça” në Podgoricë, do të luajë në finalen e Kampionatit europian në basketboll me skuadrën e Francës.

Në këtë ndeshje historike do të luajë edhe Ulqinaku shumë i talentuar, Haris Karamanaga.

Pavarësisht nga rezultati i ndeshjes, është e sigurt që para Karamanagës është karriera e suksesshme sportive.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…