Markoviq në Këllezën: ULQININ E PRESIN PROJEKTET E REJA

Dushko KëllezënKryeministri i Malit të Zi Dushko Markoviq me bashkëpunëtorë, si dhe me përfaqësuesit e Drejtorisë për Komunikacion dhe të Komunës së Ulqinit, vizitoi sot punimet e përfunduara në urën e Kllezës, pjesë e rrugës magjistrale të rikonstruktuar Ulqin -Krythë me gjatësi të përgjithshne 13,5 kilometër.

Ai tha se në periudhën e ardhshme Qeveria e Malit të Zi do të ndihmojë edhe më shumë Ulqinin, sepse me realizimin e këtyre projekteve ky qytet kthehet në hartën turistike të Malit të Zi dhe Evropës.

Duke falënderuar Qeverinë e Malit të Zi për ndihmën e vazhdueshme të cilën ia ofron administratës lokale, kryetari i Komunës së Ulqinit Loro Nrekiq shprehu kënaqësinë që pas shumë vitesh u realizua ky projekt i rëndësishëm i cili Ulqinin e lidh me zonën e Anës së Malit dhe më tej me Republikën e Shqipërisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do