Masakra në Vlorë: Identifikohet një i dyshuar

Policia e Vlorës ka identifikuar një person të dyshuar për masakren e së dieles në një resort në zonën e plazhit, kur breshëritë e armës drejtuar për Sokol Isufajn lanë të vdekur edhe dy viktima rastësore, 17 vjeçarin Serdi Bajlozi dhe 53 vjeëaren Diana Ademi.

Sipas të dhënave të para të policisë, ende jo zyrtare, mësohet se një nga të identifikuarit është shtetasi Leo Osmani, rreth 19 vjeçar, që dyshohet të ketë pasur një grindje banale me objektivin e krimit, Sokol Isufin.

Me breshëri arme dyshohet të ketë qelluar shoku i Osmanit, i cili është shpallur në kerkim.  Vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe venien e autorit p[rpara drejtësise. /Panorama/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…