Mbas jugut: KAPET SASI E MADHE E PESHKUT

Peshkatarët e Ulqinit të premten, mbas dy ditësh të jugut të rëndë, kanë zënë sasi të mëdha peshkut në det dhe në Bunë. Sipas të dhënave jozyrtare, në rrjetat e tyre janë kapur mbi dy tonë peshk shumë cilësor.peshku, riba, qefulli, skakavicaPër atë arsye çmimi i qefullit ishte shumë i volitshëm – tre kilogram janë shitur për 10 euro.

Peshkatarët shpresojnë që peshkimi i mirë do të vazhdojë edhe ditët e ardhshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…