Mbas pushimit në Ulqin: HAMILTON FITON NË GARËN E FORMULA 1

Luis HamiltonShoferi i Mercedesit, Britaniku Luis Hamilton, është fituese i Çmimit të madh të Britanisë së madhe, garës së dhjet të kampionatit të Formula 1 në Silverston.

Hamilton startoi nga pol pozicioni, ndërsa kjo është fitorja e katërt e tija këtë sezon dhe e 47 në karrierë.

Hamilton është momentalisht në vendin e dytë të renditjes së përgjithshme.

Ai javën e kaluar pushoi në Ulqin në shoqërinë e Rita Orës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…