Mbas shtatë muajve: PËRFUNDOI SEZONI I PLAZHIT

Plazhi i madh, Velika plaza, Rana, DetiSot në rivierën e Ulqinit praktikisht ka përfunduar sezoni i plazhit. I vetmi që zgjat gati shtatë muaj.

Të gjithëve duhet t’i vijë keq në njëfarë mënyre që kaloi, edhe pse i riu, do të vijë shpejtë. Sepse, asnjëherë si këtij sezon uji i detit nuk ishte kaq i ngrohtë në vazhdimësi.

Ndërsa meteorologët parashikojnë që prej të mërkurës temperaturat e ajrit do të ketë trend të rënies dhe do të kemi reshje shiu. Sipas prognozës së tyre të enjten, të premten dhe të shtunën do të jetë mot me vranësira të ndryshueshme, ndërsa të dielën dhe të hënën prapë mot me diell.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…

Ulqin: Kumtesë mbi aktivitetin e Komunës

Shërbimi i Mbrojtjes dhe Shpëtimit të Komunës së Ulqinit niset në ndihmë në qytetin e Shkodrës. Pas zjarrit që ka kapluar një lagje në Shkodër dhe me kërkesë të Kryetarit të Bashkësisë Shkodër z.Benet Beci