Mbas ultimatumit të Kolegjiumit: TË HËNËN MARRËVESHJA PËR MBAJTJEN E SEANCËS SË KUVENDIT

Skupstina, KuvendiMbasi që në fillim të kësaj jave Kolegjiumi i Kuvendit i ka dhënë ultimatum kryetarit të komunës Nazif Cungut që deri të hënën me 23 dhjetor të thërras mbledhjen e jashtëzakonshme të Parlamentit lokal, në shërbimin e Kuvendit ka mbërritur propozimi për caktimin e numrit të këshilltarëve në përbërjen e ardhshme dhe financimin e partive lokale, mëson Portali UL-info.

Pritet që të hënën të mbahet mbledhja e Kolegjiumit në të cilën do të caktohet data e mbajtjes së mbledhjes së Kuvendit komunal, në të cilën do të miratohen këto vendime në mënyrë që procesi zgjedhor të jetë legjitim.

Kryetari i Kuvendit Milazim Mustafa me 2 dhjetor i ka dërguar shkresë urgjente Cungut të cilit i kërkoj që ai të dërgoj iniciativën për mbajtjen e  Kuvendit të jashtëzakonshëm në të cilin do të miratohen këto vendime.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË
Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË

“Në Ulqin ndihemi si në shtëpinë tonë. Falënderoj të gjithë ata që hapën shtëpitë dhe zemrat e tyre për mërgimtarët nga Kosova në vitin 1999”, tha Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu.

Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE
Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE

Zinxhir i njohur i dyqaneve ushqimore “Lidl” është i interesuar për hapjen e një objekti në Ulqin, mëson Portali Ul-info. Me këtë rast, drejtuesit e asaj kompanie kanë biseduar me kryetarin e Komunës së

Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë
Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë

Me date 2 shkurt 2023 është bërë betonimi i pllakës së Qendrës së Komunitetit Krythë. Ky projekt është një investim që po mbulohet në tërësi nga diaspora e ketijë komuniteti. Objekti ka një sipërfaqe mbi

CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të mërkurën, më 8 shkurt, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: në periudhën prej ores 8 deri në 14,00 – një pjesë

Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN
Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, me ftesë të kryetarit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, po qëndron sot dhe nesër për një vizitë zyrtare në Mal të Zi. Presidentja Osmani Sadriu