Me donacionin e “Trojeve Tona”: KARATEISTËT E RINJ PAJISEN ME REKVIZITE SPORTIVE

Kumtesë për media e Shërbimi për informim të Fondit humanitar shqiptaro-amerikan ‘’Trojet tona’’

 Fondi Humanitar Shqiptaro-Amerikan “Trojet Tona” gjatë javës që lëmë ka financuar blerjen e rekuzitave të domosdoshme për fëmijë të Klubit të karatesë ‘’Ulqini – Ana e Malit’’. Në këtë mënyrë 85 fëmijë të moshave të ndryshme janë pajisur me veshjen sportive kimona por edhe rekuizita tjera të domosdoshme për shkollën e karatesë.

Vlera e përgjithshme e këtij finacimi është 5000€.

Klubi i karatesë ‘’Ulqini – Ana e Malit’’ me mirënjohje falenderon fondacionin tonë.
‘’Faleminderit “Trojet tona”!!!
85 anëtarët e rinj të klubit të karatesë “Ulqini – Ana e Malit” u pajisën me kimono duke u falenderuar Fondit humanitar shqiptaro-amerikan “Trojet tona”’’, kështu është tekst falenderimi i Klubit ‘’Ulqini – Ana e Malit’’ në adresë të fondacionit tonë.

Duhet shtuar se në fillim të muajit  dhjetor të vitit 2021 Fondi Humanitar Shqiptaro-Amerikan “Trojet Tona” inicoi hapjen e Klubit të karates ‘’Ulqini’’ për Anën e Malit.  Përveç inicimit Fondi investoi në ndërtimin dhe kompletimin e objektit për stërvitje investim i cili ka kushtuar $15,000. Poashtu, Fondi Humanitar Shqiptaro-Amerikan “Trojet Tona”  falenderon Safet Tahirin, Lemo Gogën dhe Bernard Skardën  për pagesën e qirasë që kap shifrën $2,250 në vit.

Fondi Humanitar Shqiptaro-Amerikan “Trojet Tona” ka ndihmuar por edhe në të ardhmën do të ndihmojë aktivitetet sportive sidomos kur janë në pyetjet aktivizimi masiv i fëmijëve në sporte të ndryshme.

Nju Jork me, 14.04.2022

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË
Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË

“Në Ulqin ndihemi si në shtëpinë tonë. Falënderoj të gjithë ata që hapën shtëpitë dhe zemrat e tyre për mërgimtarët nga Kosova në vitin 1999”, tha Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu.

Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE
Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE

Zinxhir i njohur i dyqaneve ushqimore “Lidl” është i interesuar për hapjen e një objekti në Ulqin, mëson Portali Ul-info. Me këtë rast, drejtuesit e asaj kompanie kanë biseduar me kryetarin e Komunës së

Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë
Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë

Me date 2 shkurt 2023 është bërë betonimi i pllakës së Qendrës së Komunitetit Krythë. Ky projekt është një investim që po mbulohet në tërësi nga diaspora e ketijë komuniteti. Objekti ka një sipërfaqe mbi

CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të mërkurën, më 8 shkurt, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: në periudhën prej ores 8 deri në 14,00 – një pjesë

Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN
Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, me ftesë të kryetarit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, po qëndron sot dhe nesër për një vizitë zyrtare në Mal të Zi. Presidentja Osmani Sadriu