Me iniciativë të Nimanbegut: GRUPI PUNUES PËR “KOHËN JAVORE”

Koha javoreKolegjiumi i Kryetarit të Kuvendit të Malit te Zi, me iniciativën e Kryetarit të Klubit te deputetëve të partive shqipëtare (FORCA, AA) HGI dhe LPCG, Genci Nimanbegu, në lidhje me fatin e “Kohës javore” dhe statusit të saj të ardhëshëm, ka diskutuar per situatën aktuale të kësaj reviste në gjuhen shqipe.

Shtohet që është marr vendimi për formimin e grupit punues e cila do ti ofroj Kuvendit zgjidhjen e statusit të ardhëshëm të “Kohës javore.

“Te gjithë përfaqësuesit e klubeve të deputetëve kanë përkrahur qëndrimin që Kuvendi i Malit te Zi , si themelues të marr pëgjegjësinë për të gjetur zgjidhje për një të ardhme të qëndrueshme të kësaj reviste. Është marr vendimi për formimin e grupit punues e cila do ti ofroj Kuvendit zgjidhjen e statusit të ardhëshëm të “Kohës javore. Koordinatorë i këtij Grupi do të jetë deputeti Genci Nimanbegu,ndërsa anëtarë para pozitës do të jetë deputeti Predrag Sekuliq , kurse para opozitës Dritan Abazoviq”, përfundohet në kumtesë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI
Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI

Kryetari i Komunes Omer Bajraktari me bashkepuntor dhe perfaqesues te klubit Otrant Olympic u prit sot ne takim nga presidenti i Federates se Malit te Zi Dejan Saviqeviq dhe sekretari Miomir Gjurgjevac.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre