Mehmeti: URIM PËR QEVERINË KURTI

 

Saubih MehmetiI dashur, KRYEMINISTËR i Kosovës, z. Albin Kurti

Me interesim të madh kemi përcjellur zhvillimin e procesit Zgjedhor në Kosovë, në Zgjedhjet e zhvilluara më 06 tetor 2019, të cilat i konsiderojmë si Zgjedhjet më të mira, deri tani të zhvilluara në Kosovë, dhe jo vetëm.

Për më tepër vlerësojmë rezultatin e zgjedhjeve, me ç’rast qytetarët e Kosovës votuan për ndryshime rrënjësore, duke Ju besuar për katër vitet e ardhshme, udhëheqjen e Kosovës, drejt forcimit të shtetit të së drejtës, liberalizimit të vizave, integrimit euroatlantik, …, andaj koalicioni LVV – LDK dhe Programi Juaj qeverisës, është garanci për tu përballur me këto sfida që presin Qeverinë Tuaj, me qëllim të rritjes së mirëqënies së popullit të Kosovës.

I dashur, z. Kryeministër i Kosovës, vullneti i sovranit ishte i drejtë, brenda edhe pritshmërive tona, duke bërë një kthesë historike në një periudhë mjaft delikate, jo vetëm për Kosovën por edhe për shqiptarët në trojet e veta etnike jashtë kufijve administrativ Kosovë-Shqipëri dhe rajonin, andaj Qeveria e ardhshme e Kosovës e kryesuar nga Ju si Kryeministër do të jetë shpresa e së ardhmes.

Në emër të Lidhjes Demokratike në Mal të Zi, në emrin tim personal dhe z. Mehmet Bardhit, kryetar nderi, Ju urojmë nga zemra, për suksesin e arritur në zgjedhje dhe Qeverisë së re të Kosovës në krye me Ju Kryeministër, suksese në realizimin e Programit Tuaj qeverisës.

Vëllazërisht,

Saubih Mehmeti, Kryetar i Lidhjes Demokratike në Mal të Zi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

“Koha Javore”: QANI OSMANI REDAKTOR PËRGJEGJËS
“Koha Javore”: QANI OSMANI REDAKTOR PËRGJEGJËS

E vetmja gazetë javore në gjuhën shqipe në Mal të Zi, “Koha javore” ka një kryeredaktor të ri nga numri 1022. Këshilli programor i kësaj gazete vendosi që këtë funksion ta kryejë sociologu dhe publicisti

Të marten koncerti i sezonit: NË ULQIN PERFORMOJNË YJET E MUZIKES KLASIKE
Të marten koncerti i sezonit: NË ULQIN PERFORMOJNË YJET E MUZIKES KLASIKE

Të martën e ardhshme ulqinakët dhe mysafirët e tyre do të kenë një mundësi unike për të ndjekur një koncert të katër yjeve të muzikës klasike. Bëhet fjalë për Josif Gjipalin dhe Kastriot Tushën, tenor

Art club: U PËRURUA LIBRI “BALADA POPULLORE TË SHQIPTARËVE NË MALIN E ZI” I AUTORIT ISMAIL DODA
Art club: U PËRURUA LIBRI “BALADA POPULLORE TË SHQIPTARËVE NË MALIN E ZI” I AUTORIT ISMAIL DODA

Në sallën e mbushur përplot të Shtëpisë së Kulturës – Ostros, të mërkurën (10 gusht 2022) është bërë përurimi i përmbledhjes “Balada popullore të shqiptarëve në Malin e Zi” të autorit Ismail Doda. Në emër

Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT
Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT

“Në ditët në vijim do të marrim masa dhe veprime që të mundohemi t’i ndihmojmë qytetarët e Kalasë që të kenë një furnizim më të mirë me ujë”, tha drejtori ekzekutiv i SHPK “Ujësjellësi dhe kanalizimi”

Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE
Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE

Për shkak të problemeve të vazhdueshme me ujin, banorët e Kalasë kanë paralajmëruar protestë. “Situata prej javësh është e padurueshme dhe nga mungesa e ujit na ikin mysafirët”, pohojnë Kalalitë. Sipas