Meleqe Murati: APEL I NANËS PËR NDIHMË

Zemra, SrceSelam alejkum! Pasha Ty, o Allah, qe ke ne dore shpirtin tem! Falja jeten djalit tem, jetimit, 19 vjecar! Allah, jepi jeten djalit tim te kete mundesi te eci me kembet e tij si ma pare, te dali, te gezohet me shoke, te gezohet me nanen si ishte para nante muajve. Zemra e nji nane invalide po ju drejetohet motra dhe vellezer per t’me ndihmuar. Djali jem po dergjet ne shtrat neper spitale prej nante muajsh.Ne rast se mundeni t’me ndihmoni , te sheroni zemren e nje nane ,te ndihmoni ne dashte Allahu per sherimin e djalit tim jetim te vetem,te ritur me halle. Kerkoj ndihmen tuaj nga ju miq, sadopak te keni mundesi. Jam nane qe po vuaj shume shpirterisht, si s’po plas zemra jeme qe shikoj djalin perdite ne kete gjendje duke luftuar me vdekjen. Nuk ka gja ma te rande te shikosh femijen dhe nuk mundesh me e ndihmu…Allahut i kerkoj t’me forcoje zemren t’i sherbej djalit tim te vetem desisa in shaa Allah Allahu ta sheroj. Amin.

Djali ka nevoje per trensplant,veshka duhet me u heq, i ka dal jashte funksionit po ashtu dhe melcia ashte e demtuar, zemra sa po vjen po i dobesohet nga imunet e dobeta. Djali ka dhe dy operime per me i ba, in shaaAllah, sa te mbledhim shumen e kerkuar nga spitalet. Gjate kesaj periudhe te gjate kam patur dhe ndiihma per dy operacione qe i ka kry, nga nji qytetar i nderum na Maqedonia me banim ne Amerike Xhemal Abazi bashke me vellezerit e tij. Urimet e mia si nane jane te pafund per keta njerez human… Edhe shoqata Cikago dhe bashkvendas tjer nga gjjthe kund. Allahu ju begatofte, ju bekofte dhe ju shtofte pasurine. Amin. Dhe nji her, po ju drejtohem si mysimane,ndihmoni kete nene invalide pa te ardhura, ndimoni jetimin tim! Allahu ashte i madh, vjen nji dite dhe inshaAllah ju dyfishon.

Llogaria   0900200008490

Numri amze  0807967228010

Leave a Reply

Your email address will not be published.

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Horizonti i Ri: TUBOHEN PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE KRYESORE NË GJUHËN SHQIPE

Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT
Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT

“Në ditët në vijim do të marrim masa dhe veprime që të mundohemi t’i ndihmojmë qytetarët e Kalasë që të kenë një furnizim më të mirë me ujë”, tha drejtori ekzekutiv i SHPK “Ujësjellësi dhe kanalizimi”

Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE
Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE

Për shkak të problemeve të vazhdueshme me ujin, banorët e Kalasë kanë paralajmëruar protestë. “Situata prej javësh është e padurueshme dhe nga mungesa e ujit na ikin mysafirët”, pohojnë Kalalitë. Sipas

Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË
Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË

Banorët e Mërkotit kanë organizuar të dielën për të tretën herë bllokimin e rrugës rajonale në Peçuricë. Kësaj radhe, siç kanë bërë të ditur, bllokada është zgjatur për një orë, gjë që ka shkaktuar një

In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje
In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje

U hap lajmi: në Njujork ndërroi jetë Fatmir Milo Nimanbegu.Ka qenë e ditur se disa kohë ka vuajtur prej sëmundjesë të rëndë, joshëruese. ​Në vitet pesëdhjeta-gjashtëdhjeta jeta në Kalanë e Ulqinit. Pak

NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR
NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR

Njoftojmë të gjithë gjuetarët dhe qytetarët e Komunës së Ulqinit, se hapja e sezonit të gjuetisë që ishte e paraparë të hapet me datën 07.08.2022 ,pas kërkesës së kryetarit të Komunës së Ulqinit , Omer