Mijëra mysafirë në Ulqin: SHPRESË PËR SEZON TË MIRË

Ulqin, Ulcinj, PanoramaDisa mijëra mysafirë dhe vizitorë nga vendi dhe jashtë qëndrojnë këto ditë feste në rivierën e Ulqinit.

Në pikën kufitare Sukubinë-Muriqan është shënuar fluks i madh njerëzish në hyrje në Mal të Zi.

Atmosferë festive sot do të jetë në plazhin “Kopakabana” ku mysafirë është Aca Lukas, ndërsa argëtimi do të vazhdojë në lokalet në Ranë.

Përndryshe, më së shumti mysafirë janë nga Kosova, ndërsa ato nga Podgorica janë vizitorë tradicional të Adës së Bunës, gjegjësisht të restoranteve të atjeshme dhe shtëpizave për pushim.

Punëtorët turistik të Ulqinit shpresojnë se kjo vizitë është hyrje e mirë për sezonin e ardhshëm turistik, për të cilën janë të bindur se do të jetë e suksesshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…