Ministria e bujqësisë: STËRPIKJA E DYTË E PALLMAVE

Pallma, Palme, Ulcinj, Ulqin, Bulevardi Teuta, Bulevar TeutaLajmërohen qytetaret  qe ne periudhën prej datës 21.05 deri me 25.05.2014. do te behet stërpikja e dyte preventive e pallmave .Stërpikja do te behet ne lokalitetin e paraqitjes se dëmtuesit te palmave, prej ndërtesës se ndërmarrjes publike Komunalies e deri te kisha e Shtojit ne gjerësi prej 1 km.

Stërpikja behet me insekticide sistemike duke trajtuar secilën bime veçmas.

Tërheqim vëmendjen qytetarëve qe gjate kohe se stërpikjes mos te  qëndrojnë ne  afërsi  te palmave e as ne vendin e trajtuar.

Poashtu lusim te gjithë qytetaret qe ne oborret e veta posedojnë palma te lejojnë ekipin qe te bëjnë  stërpikjen .

Stërpikja është preventive dhe behet me qellim qe ky dëmtues mos te përhapet me gjere.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat.

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë