Ministria paralajmëron: NË DITËT E ARDHSHME PRITEN RESHJE INTENSIVE

Shi, KisaNë Malin e Zi ditët e ardhshme priten reshje të dendura prandaj nga Drejtoria për Situata Emergjente pranë Ministrisë së Punëve të Brendshme kanë lëshuar paralajmërimin (alarmin).

Thuhet se në bazë të informatave nga Enti për Hidrometeorologji dhe Seizmologji, të premten, si dhe të shtunën, të dielën dhe të hënën pritet mot jostabil, me shi, rrebesh të përkohshsëm dhe bubullima dhe me erë të fortë jugore, në momente me fuqinë e stuhisë.

Siç shtohet, në jug priten sasi të mëdha të shiut. Reshjet intensive priten në veçanti të premtën pasdite dhe gjatë orëve të mbrëmjes – gjatë natës, të shtunën paradite, të dielën në mbrëmje dhe gjatë mbrëmjes dhe të hënën.

“Të gjithë subjektet kompetente të sistemit të mbrojtjes dhe shpëtimit në periudhën e përmendur do të rrisin nivelin e gatishmërisë operative për përgjigje në situata të tilla”, theksohet në kumtesë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat.

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë