Miodrag Llekiq për Dritan Abazoviqin: SIMBOL I SHPRESËS

Glasanje Miodrag Lekic 6Kryetari i Frontit Demokratik Midrag Llekiq ashpër ka kritikuar kryeministrin e Malit të Zi Millo Gjukanoviq për fjalët e tij të papërshtatshme të drejtuara deputetit Dritan Abazoviq. “Gjukanoviq me gjuhën e rrugës në Parlament ofendoi Dritan Abazoviqin, deputetin e ri, i cili me kulturën e vet demokratike, arsimim dhe karakterin modern simbolizon shpresën që Mali i Zi i bashkuar rreth vlerave demokratike është akoma i mundur”, theksoi Llekiq.

Deputeti i PSD Xhavid Shaboviq ka thënë që me reagimin e vet të papërshtatshëm Gjukanoviq nënvlerësoi Kuvendin. “Kjo është turp dhe marre për të gjithë Malin e Zi”, shtoi ai.

Analistët politik në Podgoricë kanë vlerësuar që ky episod do të përmirësoi rejtingun e Partisë Pozitive dhe të deputetit Abazoviq.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të hënën dhe të marten, më 27 dhe 28 qershor, në periudhën, pa energji elektrike do të jenë vendbanimet e mëposhtme: të hënën,

Të hënën vazhdimi i mbledhjes të KK: NË REND TË DITËS EDHE ZGJEDHJA E NËNKRYETARËVE
Të hënën vazhdimi i mbledhjes të KK: NË REND TË DITËS EDHE ZGJEDHJA E NËNKRYETARËVE

Kryetari i Kuvendit të Komunës së Ulqinit Ardian Mavriq caktoi për të hënën, datë 27.06.2022., me fillim nga ora 11:00, vazhdimin e mbledhjes së Dytë të seancës së parë të rregullt të Kuvendit të Komunës

Zëri: Shkolla e parë shqipe u hap më 1258 në Ulqin
Zëri: Shkolla e parë shqipe u hap më 1258 në Ulqin

Shkolla shqipe ka një traditë të gjatë. Nga hulumtimet e deritashme që kanë gjetur dhe publikuar studiuesit dhe gjuhës shqipe, shkollës shqipe dhe historisë së shqiptarëve vërtetohet se shkollat shqipe

Fakulteti në Ulqin: REGJISTRIMI I GJENERATËS SË RE TË STUDENTËVE PËR VITIN AKADEMIK 2022/23
Fakulteti në Ulqin: REGJISTRIMI I GJENERATËS SË RE TË STUDENTËVE PËR VITIN AKADEMIK 2022/23

Fakulteti i Studimeve të Biznesit Mesdhetar në Ulqin bëri të ditur se janë në vazhdim regjistrimet në studimet themelore akademike për vitin 2022/23. Siç thuhet, të gjitha informacionet mund të merren

Komuna: SOT FILLON ASFALTIMI I RRUGËVE TË GËRMUARA
Komuna: SOT FILLON ASFALTIMI I RRUGËVE TË GËRMUARA

  Komuna e Ulqinit njoftoi se të premten do të fillojë asfaltimi i rrugëve të gërmuara, i cili do të zgjasë disa ditë. Vetëqeverisja lokale u ka kërkuar falje qytetarëve që kanë vuajtur nga kjo situatë,