Mirënjohje për trajnerin e Ulqinit: MILATOVIQ UDHËHEQ BASKETBOLLISTET

milatovicTrajneri i mirënjohur Momir Millatoviq, i cili për momentin kryen funksionin e trajnerit të Klubit të basketbollit Ulqin, do të jetë trajneri i përfaqësueses së Malit të Zi të basketbollit për femra, kanë lajmëruar Vijesti.

Thuhet që Millatoviq ka arritur marrëveshjen me zyrtarët e Federatës së basketbollit dhe në funksionin e trajnerit të përfaqësueses do ta zëvendësoj Miodrag Baletiqin, të cilit në verë, pas Kampionatit evropian në Francë, i ka skaduar kontrata.

Millatoviq në nëntor të vitit 2006 është zgjedhur për trajner të  basketbollisteve të Malit të Zi por këtë funksion nuk e ka kryer sepse shkoj në Kinë, kështu që shansin 2007 e fitoj Balletiqi.

Karrierën e trajnerit e ka filluar në Luboviq, ka punuar në Buduqnost, Zhelezniçar, KBF Beçej, Llovqen, FMP Zheleznik, Crvena Zvezda, KBF Buduqnost, dhe Kinë, ku ka qëndruar pesë vite.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ulqin 2022/23: PROGRAMI I MANIFESTIMIT „SWEET DECEMBER“
Ulqin 2022/23: PROGRAMI I MANIFESTIMIT „SWEET DECEMBER“

Në Ulqin nga data 15 dhjetor deri më 10 janar organizohet manifestimi “Sweet December”. Emrat e tingullit muzikor, si në gjuhën shqipe ashtu edhe në gjuhën malazeze -, Ledri Vula, Klajdi, Alban Skenderaj,

Prim.Dr.Gani Karamanaga: Disa fakte nga historia e shërbimit shëndetësor në Anë të Malit dhe Krajë
Prim.Dr.Gani Karamanaga: Disa fakte nga historia e shërbimit shëndetësor në Anë të Malit dhe Krajë

Stacioni Shëndetësor  në Katërkollë  Ambulanca e parë në vitin 1949  Në Katërkollë për nevojat e shërbimit shëndetësor dhe të mbrojtjes shëndetësore të popullatës, në vitin 1949 është ndërtuar Ambulanca

CEDIS: EDHE TË PREMTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: EDHE TË PREMTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të premten, më 9 dhjetor, në periudhën prej orës 8 deri në 15,00, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: Pistulla,

Tirana – Kryeqyteti Evropian i Rinisë: BAJRAKTARI FOLI NË CEREMONINË PËRMBYLLËSE
Tirana – Kryeqyteti Evropian i Rinisë: BAJRAKTARI FOLI NË CEREMONINË PËRMBYLLËSE

Kryeqiteti i Shqipërisë, Tirana, këtë vitë ishte “Kryeqyteti Evropian i Rinisë”. Sot u mbajt ceremonia përmbyllëse në Pallatin e kongreseve në Tiranë ku ishin zyrtarët e lartë dhe diplomatë ndërkombëtar.

Qendra për Kulturë: TË PREMTËN MBRËMJE ME ELENA KOCAQI
Qendra për Kulturë: TË PREMTËN MBRËMJE ME ELENA KOCAQI

NP “Qendra për Kulturë – Ulqin” nis ciklin e mbrëmjeve me temë letrare, historike, kulturore, sociale… Këtë cikël e kemi titulluar ODA, meqë tubon dashamirë në një vend dhe u jep