Moti: DITËT E ARDHSHME MOT ME DIELL DHE PAK MË NXEHTË

Perendimi i diellit Ulqin, Zalazak sunca UlcinjEdhe pse dje formalisht ka filluar vjeshta, moti në Adriatikun jugor deri në fund të këtij muaji do të jetë kryesisht i kthjelltë.

Siç thonë meteorologët, prej të hënën pritet që temperatura e ajrit të rritet gradualisht dhe të sillet rreth 26 gradë Celsius.

Që moti do të jetë i bukur flet edhe paralajmërimi se tërë këtë periudhë do të fryj maestral i dobët.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…