Moti: EDHE SOT VRANËT, DITËT E ARDHSHME ME DIELL DHE NXEHTË

Vranesira, Oblacno, UlcinjNë Adriatikun jugor edhe sot do të jetë mot me vranësira të përkohshme me mundësi të vogël për reshje shiu, njoftuan meteorologët.

Ato theksojnë që prej nesër moti do të jetë me diell, të paktën deri në fund të javës, ndërsa temperaturat e ajrit në rritje të vazhdueshme.

Temperatura e ujit të detit tash disa javë është e këndhshme dhe sillet rreth 25 gradë Celzius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…