Mrekulli: ME KAJAK NGA TURQIA ERDHI NË ULQIN

Kajak UlcinjAustraliani Hju Kingston mbërriti këto ditë në Ulqin – me kajak deti. Ai në fund të prillit u nis nga Stambolla në këtë udhëtim të pazakontë. Kingston dëshiron të arrijë atë çfarë askush akoma se arriti: me kajak të kalojë Mesdheun, gjegjësisht të kalojë 15 mijë kilometër dhe të vizitojë 20 shtete, shkruan “Vijesti”.

Në Ulqin ky Australian, i cili është shkrimtar dhe gazetar, ka mbërritur duke kaluar Greqinë dhe Shqipërinë, ku, siç tha, e priten shumë mirë.

Mbas Malit të Zi Kingston vazhdon udhëtimin në Adriatik nëpër Kroaci deri në Slloveni ku do ta pres bashkëshortja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…