MSJA: Aktivitete interesante në Festivalin në Kripore

 

Fundjava e katërt e “3rd Bird Salt People:FEST” u hap me premierën e shfaqjes “Mbretëresha e kurorës së mallkuar” pas së cilës qëndron regjisorja Edina Mustafiq-Avdiu.
Në tre rolet kryesore luajtën Blerta Kurti, Bashkim Alaj, Albana Kurti-Zeçeviq dhe balerina Marina Junkoviq.

Nga organizatorët ajo cilësohet si një shfaqje teatrale për të gjitha moshat, për ato që e kanë përjetuar suksesin e saj dhe për ato që vetëm kanë arritur të dëgjojnë për të.

Nga MSJA njoftuan që repriza e kësaj shfaqjeje para publikut do të jet të shtunen mbrëma, në natën përmbyllëse të këtij edicioni me fillim në ora 20:00.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…

Ulqin: KRYEMINISTRI I KOSOVËS URON NIMANBEGUN

“Ulqini ka zgjedhur mbrëmë një kryetar të ri për ta drejtuar e përshpejtuar komunën kah rruga e përparimit qytetar e kombëtar dhe zhvillimit ekonomik e shoqëror. Kryetari i ri, z. Nimanbegu më parë ka qenë