MSJA: TË DIELËN PASTROJMË PYLLIN E PISHAVE

MSJA (1)Shëtitorja e pyllit të pishave është një ndër vendet me atraktive, ku te gjithë pas ditëve të lodhshme dhe stresuese bëjmë ecje aty duke shkarkuar stresin dhe duke thithur ajrin e pastër të pishave. Aktivistet e MSJA-Dr Martini Schneider Jacoby Association, pas aksionit të vendosjes se tabelave sensibilizuese, vërejtën gjendjen momentale te shëtitores, si dhe hapësirës pas parapetit e cila ishte plot mbeturina plastike e të tjera dhe e lënë pas dore, kështu që, ne vendosëm që me datë 21.06.2020.(të dielën)të organizojmë një aksion pastrimit, e cila do të zhvillohet nga ora 8:00 deri në 13:00.

Ju ftojmë qe të na bashkëngjiteni që të shoqërohemi dhe se bashku të japim kontributin tonë, në këtë shëtitore qe kaq shumë na JEP.

Aksionin mbështesin:

JP Morsko dobro

Komunalja Komunalno (JP KD Čistoća)

Higo Restaurant & Lounge

Aquarius Beach Club

Ibiza Beach, Ulcinj

Sapore Di Mare Ulcinj Montenegro

MogUL UlqinUL, @ NVO UBA, Nvo Green Step

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do