Ndalohet hyrja në Mal të Zi: FAMILJA KELMEDI E RREZIKSHME PËR SIGURI KOMBËTARE

kelmendiAnëtarët e familjes të Naser Kelmendit nuk do të mund të hyjnë më në Mal të Zi sepse paraqesin rrezik për siguri kombëtare, shkruan gazeta “Dan”.

Gazeta thekson që në listën e të padëshiruarve për hyrje në Mal të Zi janë djemtë e Kelmendit Elvis (31), Besnik (29) dhe Liridon (26), gjysmë vëllai Beqiri dhe kushëriri Rexhep Kelmendi.

“Bëhet fjalë për anëtarët e narko klanit të cilët janë nën hulumtimin e Europolit, por dhe prokurorisë dhe policisë së Bosnjës dhe Hercegovinës”, pohon “Dan”.

Kryetari i SHBA Barak Obama vitin e kaluar e ka cilësuar Naser Kelmendin si personin i cili merret me shitjen e narkotikëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…