Në bulevardin “Teuta”: VIDHEN SHUFRAT METALIKE

Pallma, Palme, Ulcinj, Ulqin, Bulevardi Teuta, Bulevar TeutaGrabitësit akoma të panjohur kanë vjedhur me dhjetëra shufra metalike në Bulevardin Teuta në të cilët derdhet uji, shkruan “Dan”.

Siç thuhet, mbasi që bëhet fjalë për rrugën më frekuente e cila çon prej qytetit kah Plazhi i madh dhe anasjelltas, është çështje ditësh kur mund të ndodh ndonjë tragjedi.

Në qeverisjen lokale thonë që janë të njoftuar me këtë problem dhe paralajmërojnë që do ta zgjidhin në afat sa më të shkurtër, derisa njëkohësisht apelohen shoferët dhe kalimtarit që të jenë të kujdesshëm.

Sipas informatave jozyrtare, shufrat metalike që mbulojnë vendet ku kullon uji i marrin personat të cilët merren me shitjen e hekurit të vjetër. Ato këtë gjë e bëjnë në orët e vona të natës kur komunikacioni ka intensitet më të ultë, shton kjo gazetë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do