Në fund të vitit: NË ULQIN LEDRI VULA, ALBAN SKENDERAJ, S.QETKOVIQ…

Javët e fundit të këtij viti do t’i kalojmë në një atmosferë festive, me pije, ushqim, e mbi të gjitha muzikë të mire.

Në skenën e “Sweet December” me 24 dhjetor do të ngjiten: Accoustic Band, Egzona Salaj, dhe ylli i muzikës Pop nga Shqipëria, Alban Skenderaj.

Programin e së dielës  së 25 dhjetorit do të hapin anëtarët e shkollës së vallëzimit “Porta Di Danza”, pas së cilëve në skenë do të ngjigjet DJ – Kadrok.

Të hënen me 26 dhjetor, pjesë e “Sweet December” do të bëhen artistët e mirënjohur : Dj Sardi, Klajdi Haruni, Bruno & Miri.

Vetëm një ditë më pas, me datë 27 dhjetor, publiku në Ulqin do të ketë mundësi të shijojë përformancën e mbretit të Rep-it kosovarë, Ledri Vula.

Atmosfera e mirë nuk do të mungojë as një ditë më pas, konkretisht me datë 28 dhjetor kur në skenën e “Sweet December” do të paraqiten Hristina Dragoviq & Duo Esspresivo dhe mbreti i baladave në mbarë ish-Jugosllavinë , Sergej Qetkoviq.

Nga data 29 dhjetor deri me 4 janar të vitit 2023 ëmbëlsi këtij manifestimi do t’i japin pjesëmarrësit e bazarit të fundvitit të shoqëruar nga tingujt e muzikës së përzgjedhur nga Dj-ët vendas.

Festa do të rikthehet me 5 janar me përformancën e këngëtarit Edis Agiq.

E premtja e 6 janarit pritet të jetë e qetë, ndërsa të shtunën me me 7 janar do të përformojë Dejan Raiceviq.

8 dhe 9 janari  do të shënojnë edhe përmbylljen e këtij manifestimi i cili do të startojë me15 dhjetor të këtij viti.

Të vegjlit tanë do të kenë programin e tyre i cili do të organizohet në bashkëpunim me institucionet parashkollore. Do të ketë shfaqje të ndryshme , koncerte , folklor , punëtori dhe një sërë aktivitetesh zbavitëse dhe sportive.

Gjatë fundjavës shtëpizat do të hapen nga ora 12:00.

Epiqendra e këtyre aktiviteteve mbetet shetitorja në Ranë , e cila do të duket akoma më e bukur pas dekorimit dhe ndriçimit të kësaj pjese .

“Sweet December” organizohet nga Komuna dhe Organizata Turistike e Ulqinit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN
Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, me ftesë të kryetarit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, po qëndron sot dhe nesër për një vizitë zyrtare në Mal të Zi. Presidentja Osmani Sadriu

Kryetari Bajraktari: Ngushëllime për viktimat e tërmetit në Turqi
Kryetari Bajraktari: Ngushëllime për viktimat e tërmetit në Turqi

Kryetari i Ulqinit Omer Bajraktari, ka shprehur ngushëllimet e tij të thella për familjet dhe popullin turk në keto momente të vështira pas tërmetit shkatërrues që goditi Turqinë dhe Sirinë. Qytetarët

Nimanbegu: Telegram ngushëllimi për tërmetin shkatërrues në Turqinë juglindore
Nimanbegu: Telegram ngushëllimi për tërmetin shkatërrues në Turqinë juglindore

AMBASADA E REPUBLIKËS SË TURQISË Sh.E.T. Mr. Barış Kalkavan, ambasador   Shkëlqesia Juaj, Si mik me lidhje të gjata historike me Republikën e Turqisë, qytetarët tanë dhe të gjithë shqiptarët ndjehen thellësisht

Në fund të shkurtit: SEANCA E PËRBASHKËT E QEVERISË SË MALIT TË ZI DHE QEVERISË SHQIPTARE
Në fund të shkurtit: SEANCA E PËRBASHKËT E QEVERISË SË MALIT TË ZI DHE QEVERISË SHQIPTARE

Qeveria e Malit të Zi do të mbajë një seancë të përbashkët me qeverinë shqiptare në fund të këtij muaji, mëson Portali Ul-info. Siç pritej, me atë rast në Podgoricë do të nënshkruhen më shumë se 10 marrëveshje

Abazoviq: KONKURS PËR RREGULLIMIN E PLAZHIT TË VOGËL DHE NJË TUNELI ME LIMAN
Abazoviq: KONKURS PËR RREGULLIMIN E PLAZHIT TË VOGËL DHE NJË TUNELI ME LIMAN

Kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviq njoftoi gjatë vizitës së fundit se do të shpallet një konkurs ndërkombëtar për rregullimin e Plazhit të Vogël dhe një tunelit që do ta lidhë atë me Limanin. “Kjo