Në Goranë të madhe: QYTETARI I ULQINIT VIDHTE PJESË TË AUTOBUSIT

Lisice, policijaAleksandar Mihajlloviq (25) nga Ulqini dhe Rexhep Vuçiq nga Tivari janë arrestuar në Tivar për shkak të dyshimet se kanë kryer vjedhje të rëndë, është lajmëruar nga policia.

Ato, siç dyshohet, më 16 prill të vitit 2014, në Tivar, kanë kryer veprën penale vjedhje të rëndë, në mënyrë që, pas mbërritjes në fshatin Goranë të madhe – Tivar, kanë thyer dyert hyrëse në objekt – pronë e personit fizik dhe nga objekti kanë marr disa pjesë nga autobusi, me vlerë të përgjithshme prej 3000 eurosh.

Dyshohet që Mihajlloviq dhe Vuçiq kanë tentuar të pjesët e marra ti fusin dhe ti transportojnë me makinë me të cilën erdhën, mirëpo gjatë kryerjes së veprës penale i ka gjetur një banor i cili e mbajti Mihajlloviqin deri në ardhjen e policisë të cilët e arrestuan.

Vuçiq u arratis, mirëpo punonjësit e policisë e gjetën dhe e arrestuan.

Mjetet e vjedhura u morën dhe iu kthyen mbrapa palës së dëmtuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjekë Gjonaj: SHKA “Tradita”, prezantuese e denjë e vlerave autoktone trashëgimore të Anës së Malit
Gjekë Gjonaj: SHKA “Tradita”, prezantuese e denjë e vlerave autoktone trashëgimore të Anës së Malit

Me këtë emër, në kuadër të Biznis Klubit “Ana e Malit”( BKA-së) në vitin 2013 u themelua ky ansambël me qëllim ruajtjen dhe kultivimin e vlerave kulturore dhe artistike të zonës së Anës së Malit. Kryetari

CEDIS: EDHE TË PREMTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: EDHE TË PREMTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të premten, më 10 shkurt, në periudhën prej orës 8 deri në 15,00, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: një pjesë

Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË
Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË

“Në Ulqin ndihemi si në shtëpinë tonë. Falënderoj të gjithë ata që hapën shtëpitë dhe zemrat e tyre për mërgimtarët nga Kosova në vitin 1999”, tha Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu.

Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE
Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE

Zinxhir i njohur i dyqaneve ushqimore “Lidl” është i interesuar për hapjen e një objekti në Ulqin, mëson Portali Ul-info. Me këtë rast, drejtuesit e asaj kompanie kanë biseduar me kryetarin e Komunës së

Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë
Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë

Me date 2 shkurt 2023 është bërë betonimi i pllakës së Qendrës së Komunitetit Krythë. Ky projekt është një investim që po mbulohet në tërësi nga diaspora e ketijë komuniteti. Objekti ka një sipërfaqe mbi