Në Kuvendin e MZ: SHKRELA UROI KUALIFIKIMIN E SHQIPËRISË NË KE

 

Luigj Shkrela, Luidj SkreljaNë fillim të diskutimit të sotëm për Ratifikimin e marrëveshjes për bashkëpunim ekonomik në mes Malit të Zi dhe Shqipërisë në Kuvendin e Malit të Zi e cila u mbajt në Cetinë, deputeti i PDS-së Luigj Shkrela ka shfrytëzuar rastin të urojë suksesin e madh të përfaqësueses shqiptare në futboll e cila është kualifikuar në Kampionatin evropian në Francë.

“Ky sukses u prit gati 90 vite”, tha ai.

Shkrela njëkohësisht tha se dy vendet kanë bashkëpunim të shkëlqyer në të gjithë fushat, gjë që, siç theksoi,Malin e Zi e profilin si shtet lider në regjion.

Sidomos theksoi lidhjen e infrastrukturës rrugore dhe shumë projekte tjera të cilat do të realizohen në të ardhmen e afërt prej tek valorizimi i resurseve deri tek bashkëpunimi në sferën e arsimit.

Shkrela në fund shtoi se këto marrëdhënie të mira do të kenë impuls të ri këto ditë, sepse Shqipëria do ta përkrahë fuqishëm Malin e Zi në përpjekjet bërë tu bërë anëtarë e NATO-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do