Në Panairin e mobilieve në PG: EKSPOZOJNË DHE KOMPANITË ULQINAKE

Fabrika KurtiSot është hapur Panairi i mobilieve në Podgoricë i cili mblodhi 25 ekspozues të mobilieve dhe pajisjeve për rregullim të enterierit.

Në këtë manifesti ekspozojnë edhe disa prodhues nga Ulqini, ndër të cilët është dhe kompania “Kurti”.

Pronari i kësaj firme Kabil Kurti ka thënë që Panairi është i rëndësishëm për prezantimin e bizneseve të vogla dhe të mesme.

Në kompaninë “Kurti” përdorin drurin vendas si lëndë të parë për prodhimin e mobilieve të dedikuara për pajisjen e kapaciteteve hotelerike.

“Mali i Zi ka potencial që të formohen dhe përparojnë edhe ndërmarrjet të cilat do të prodhojnë edhe gjysmëprodhimet e shkallës më të lartë të finalizimit. Në Itali, për shembull, keni firmat e vogla të cilët prodhojnë gjysmëfabrikantët: këmbëzat, pllakat, karrige, bordura…, të cilët pastaj vetëm bashkohen. Besoj që edhe ne do të vijmë deri në atë shkallë në vendin tonë”, theksoi Kurti në hapjen e këtij Panairi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat.

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë