Në pikën kufitare me MZ: ARRESTOHET DOGANIERI

Lisice, policijaNjë doganier i pikës kufitare me Malin e Zi në Hanin e Hotit është arrestuar pasditen e sotshme për shpërdorim detyre, shkruan Shekulli.

Sipas burimeve nga policia, ai kishte favorizuar dy persona për të kaluar mallra kontrabandë duke mos paguar akcizë.

Në pranga kanë rënë Rezar Fresku, 60 vjeç, ndërkohë që janë arrestuar edhe dy persona të tjerë, Lulzim Rahova, 43 vjeç  dhe Gentian Ashika, 39 vjeç.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…

Ulqin: Kumtesë mbi aktivitetin e Komunës

Shërbimi i Mbrojtjes dhe Shpëtimit të Komunës së Ulqinit niset në ndihmë në qytetin e Shkodrës. Pas zjarrit që ka kapluar një lagje në Shkodër dhe me kërkesë të Kryetarit të Bashkësisë Shkodër z.Benet Beci