Në pikën kufitare Sukubinë: SEKUESTRUAN TELEFONA CELULAR ME VLERË 170 MIJË EURO

SukubinaPunonjësit e Drejtorisë së doganave dhe ato të Drejtorisë së policisë, dje tek shtetasja e Republikës së Shqipërisë, L.B. (51) nga Shkodra, kanë gjetur dhe sekuestruar sasi të madhe të mallit të palajmëruar – 350 telefona celular iPhone 5S, me vlerë prej rreth 170.000 euro.

Punonjësit e Stacionit të policisë kufitare Ulqin, rreth orës 19.00, në afërsi të pikës kufitare Sukubinë, kanë kontrolluar makinën e tipit “Mercedes”, me targa shqiptare, të cilën e grahte shtetasi shqiptarë F.Z., derisa pasagjer në makinë ishin L.B. dhe M.Z.

Policët me shikim i kanë vërejtur çantat ku ishin telefonat celular.

Makina dhe personat u shoqëruan në PBK Sukubinë, ku punonjësit e doganës dhe policisë kanë kryer kontrollin e hollësishëm të brendësisë së makinës, ku u gjetën dhe sekuestruan 350 telefona të markës iPhone 5S 16GB Gold – GSM, vlera e të cilëve është rreht 170.000 euro.

L.B. ka pranuar tek punonjësit e policisë që malli i palajmëruar është i saji dhe pastaj u dërgua tek gjykatësi për kundërvajtje në Ulqin, i cili e dënoi me gjobë me para.

Telefonat celular të cilët, siç dyshohet, L.B. dëshironte ti transportonte nëpër vendkalimin kufitar, përkundër rregullave doganore, u sekuestruan, lajmëron Drejtoria e doganave dhe transmeton Portali Vijesti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ulqin 2022/23: PROGRAMI I MANIFESTIMIT „SWEET DECEMBER“
Ulqin 2022/23: PROGRAMI I MANIFESTIMIT „SWEET DECEMBER“

Në Ulqin nga data 15 dhjetor deri më 10 janar organizohet manifestimi “Sweet December”. Emrat e tingullit muzikor, si në gjuhën shqipe ashtu edhe në gjuhën malazeze -, Ledri Vula, Klajdi, Alban Skenderaj,

Prim.Dr.Gani Karamanaga: Disa fakte nga historia e shërbimit shëndetësor në Anë të Malit dhe Krajë
Prim.Dr.Gani Karamanaga: Disa fakte nga historia e shërbimit shëndetësor në Anë të Malit dhe Krajë

Stacioni Shëndetësor  në Katërkollë  Ambulanca e parë në vitin 1949  Në Katërkollë për nevojat e shërbimit shëndetësor dhe të mbrojtjes shëndetësore të popullatës, në vitin 1949 është ndërtuar Ambulanca

CEDIS: EDHE TË PREMTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: EDHE TË PREMTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të premten, më 9 dhjetor, në periudhën prej orës 8 deri në 15,00, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: Pistulla,

Tirana – Kryeqyteti Evropian i Rinisë: BAJRAKTARI FOLI NË CEREMONINË PËRMBYLLËSE
Tirana – Kryeqyteti Evropian i Rinisë: BAJRAKTARI FOLI NË CEREMONINË PËRMBYLLËSE

Kryeqiteti i Shqipërisë, Tirana, këtë vitë ishte “Kryeqyteti Evropian i Rinisë”. Sot u mbajt ceremonia përmbyllëse në Pallatin e kongreseve në Tiranë ku ishin zyrtarët e lartë dhe diplomatë ndërkombëtar.

Qendra për Kulturë: TË PREMTËN MBRËMJE ME ELENA KOCAQI
Qendra për Kulturë: TË PREMTËN MBRËMJE ME ELENA KOCAQI

NP “Qendra për Kulturë – Ulqin” nis ciklin e mbrëmjeve me temë letrare, historike, kulturore, sociale… Këtë cikël e kemi titulluar ODA, meqë tubon dashamirë në një vend dhe u jep